Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Coraz więcej „elektryków” dostępnych w Polsce


Podczas Kongresu Nowej Mobilności, który odbył się w Lublinie, zaprezentowano Katalog pojazdów elektrycznych 2019/20. Wynika z niego, że polscy klienci mają już do wyboru ponad 70 modeli samochodów z napędem elektrycznym. – Ostatnie 12 miesięcy można uznać za przełomowe pod względem liczby samochodów elektrycznych, które pojawiły się w sprzedaży. Oferta BEV i PHEV systematycznie się poszerza. Co więcej, do końca 2020 r. na rynku pojawi się kolejne kilkadziesiąt nowych modeli nisko- i zeroemisyjnych – mówił Jan Wiśniewski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Wirtualny Nowy Przemysł publikuje wywiad z Andrzejem Ziółkowskim, prezesem Urzędu Dozoru Technicznego. Rozmowa dotyczy stacji ładowania aut na prąd. – Zgodnie z zapisem w rozporządzeniu, które ukazało się 30 lipca bieżącego roku, właściciele stacji ładowania mają 12 miesięcy na to, by te stacje zgłosić, poddać procedurze weryfikacji, po której UDT dopuści ją do użytkowania. Nasi inspektorzy są przeszkoleni i mają odpowiedni sprzęt, by przeprowadzić niezbędne badania. Czekamy tylko na zgłoszenia – mówi Ziółkowski.

Podczas trwających targów motoryzacyjnych we Frankfurcie producenci aut komentowali nowe wymogi dotyczące redukcji emisji CO2 i ich skutki. „Rządy w UE muszą dotrzymać nam tempa – dramatycznie zwiększać inwestycje w infrastrukturę, podczas gdy my przyspieszamy premiery kolejnych samochodów elektrycznych. Co więcej, rządy muszą też zapewnić trwałe zachęty dla klientów, które powinny być jednakowe w każdym kraju UE” – wskazał szef Grupy PSA Carlos Tavares, który jest także prezesem Stowarzyszenia Europejskich Producentów Pojazdów.