Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Centralna Ewidencja Kierowców zawieszona w czasie


„Dziennik Gazeta Prawna” pisze o problemach z ukończeniem reformy CEPiK-u. Jego pierwsza część obejmująca pojazdy – CEP – już działa. CEK, czyli Centralna Ewidencja Kierowców – miała ruszyć w czerwcu. Prawdopodobnie tak się nie stanie. Nie jest też znany żaden inny konkretny termin. – CEK zostanie wdrożona, gdy minister uzna, że wszyscy są na to gotowi – tłumaczy jeden z samorządowców zorientowany w tej tematyce. – Ponoć możliwy termin uruchomienia CEK to koniec 2019 r. Ale wszystko zależy od widzimisię ministra – dodaje.

„Motor” pisze o rosnącej popularności LPG. Spośród państw Unii Europejskiej w Polsce zarejestrowanych jest najwięcej aut z LPG. Według ACEA w 2017 r. wzrost sprzedaży aut z zasilaniem gazowym (dane także dla CNG) wyniósł ok. 16 proc. w porównaniu do 2016 r. W Polsce był jeszcze znaczniejszy – zarejestrowano ok. 10 tys. aut z LPG – o ponad połowę więcej niż w 2016 r.

„Rzeczpospolita” wiele uwagi poświęca wprowadzeniu nowych ceł przez USA na import stali i aluminium. Prezydent Trump nie wyklucza też wysokiego cła na europejskie auta. „Wprowadzenie ceł na produkowane w Europie samochody może wywołać duże zamieszanie w całej branży samochodowej. Według organizacji europejskich producentów ACEA, USA to dla unijnego eksportu samochodów osobowych największy rynek zbytu. W 2016 r. miały w wartości tego eksportu ponad 30-procentowy udział wynoszący 37,7 mld euro” – czytamy w dzienniku.