Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: British Automotive Holding z nową umową importerską?


British Automotive Holding zdradził część planów na przyszłość po wypowiedzeniu umowy importerskiej przez Jaguar Land Rover Limited. — Być może poszerzymy ofertę o inne marki — co dotychczas byłoby źle widziane. Nie wykluczamy też innej umowy importerskiej. Na świecie wciąż są marki, których nie ma w Polsce i na których da się zarobić — mówi Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding.

„Rzeczpospolita” analizuje duży wzrost na rynku nowych aut osobowych w Polsce i pisze, że tegoroczny wynik może przekroczyć pół miliona samochodów. Mimo rosnącej sprzedaży, Polacy mają wciąż wiele do nadrobienia w porównaniu z innymi krajami UE. – Według ostatnich badań Autostatu, Polacy kupują zaledwie 13 nowych samochodów na 1000 mieszkańców, podczas gdy Niemcy – 42, a mieszkańcy Luksemburga aż 91 – mówi Rafał Badowski, dyrektor sprzedaży Mazda Motor Poland.

300 nowych aut Toyota Yaris zasiliło flotę wynajmu samochodów na minuty Panek CarSharing. Łącznie stanowi ją 600 takich aut. Do grudnia łączna liczba hybryd Toyoty w programie car sharingowym firmy Panek S.A. zwiększy się do 1000 pojazdów. Samochody dostarczyła firma Toyota Dobrygowski.