Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Bez podwyżek cen polis OC


Nie ziściły się zapowiadane podwyżki cen polis OC, do których miało dość w związku z wejściem w życie grupie dużych towarzystw ubezpieczeniowych systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Z analizy dokonanej przez CUK Ubezpieczenia wynika, że różnica w cenach polis obecnie i na początku roku nie przekracza 40 zł. Teraz obserwatorzy rynku przepowiadają, że do podwyżek ma dojść pod koniec roku – to na wtedy przyjęcie bezpośredniego systemu likwidacji zapowiada reszta firm ubezpieczeniowych.
Sąd Najwyższy orzekł, że spory o wynagrodzenie za wynajem auta zastępczego muszą być rozpatrywane przez sądy gospodarcze. A więc nici z odciążenia tego rodzaju sądów, które od dawna są dosłownie zalewane przez sprawy, w których wypożyczający auta zastępcze domagają się od ubezpieczycieli zwrotu opłat za wynajem.
Marvipol, motoryzacyjno-deweloperski gracz na rynku samochodów luksusowych, podzielił się wynikami za pierwszy kwartał. Przez trzy pierwsze miesiące roku spółka sprzedała 344 Jaguarów i Land Roverów. Plan na ten rok to 1,3 tys. aut.
Chińskie władze postanowiły nałożyć na chińską centrale Mercedesa karę w wysokości 57 mln dolarów za sprzeczne z krajowym prawem praktyki cenowe. A jakie to praktyki? Otóż centrala narzucała dealerom minimalne ceny, za które mogli sprzedawać auta i części zamienne. Grzywnę nałożono też na grupę chińskich dealerów niemieckiej marki.