Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Będzie nowy Lexus w Gdańsku


Na początek garść wiadomości z Trójmiasta. Jak podaje lokalny portal motoryzacyjny Moto3m. pl, w Gdańsku ruszyły prace budowalne przy nowym salonie Lexusa firmy Anro-Trade. W przystosowywanym budynku najpierw mieścił się sklep Media Markt, później został wynajęty przez spółkę Fota-Groblewski, a na początku przyszłego roku będzie w nim nowy salon Lexusa. Portal pisze też o nowym kontrakcie flotowym Grupy JD Kulej. Firma podpisała umowę na dostawę Peugeotów dla korporacji taksówkowej STAXi 3City.

„Nowa opłata emisyjna od paliw stała się faktem. A wprowadza ją podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę znowelizowana ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych” – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Pieniądze uzyskane dzięki daninie mają pomóc sfinansować projekty związane z elektromobilnością. Autorzy pomysłu twierdzą, że kierowcy nie odczują podwyżek cen paliw, ale analitycy rynku twierdzą, że będzie dokładnie odwrotnie.

Jesteśmy na dobrej drodze, by import używanych samochodów przekroczył w tym roku pułap miliona aut – pisze na swojej stronie internetowej Instytut Samar. Do tej pory miało to miejsce trzy razy – w 2007, 2008 i 2016 roku. Jeśli dodamy do tego rekordowe wyniki polskiego rynku sprzedaży nowych aut – można spodziewać się korków.