Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Będą zmiany w przepisach dotyczących rejestrowania auta


Zaczynamy od zapowiedzi istotnych zmian w prawie. Zgodnie z zapewnieniem ministra środowiska Henryka Kowalczyka, zmieniony ma zostać przepis, który wprowadza obowiązek zarejestrowania pojazdu w terminie 30 dni od daty jego sprowadzenia z innego kraju UE. Zmiana ma polegać na tym, że spod tego obowiązku wyłączone będą pojazdy nowe – informuje Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego.

Tymczasem według informacji, które przekazuje motoryzacyjny serwis Interii, Nissan rozpoczął proces znaczących zmian w swoich strukturach obejmujących Europę Centralną i Wschodnią. W artykule czytamy, że centrala firmy podpisała umowę z Grand Automotive – prywatnym importerem, który będzie działał na rynku węgierskim, czeskim oraz słowackim. Działalność Grand Automotive ma objąć zarówno sprzedaż nowych samochodów Nissana, usługi serwisowe, jak i sprzedaż części. Przedstawicielstwo Nissana w Polsce odmówiło komentarza w tej sprawie – informuje serwis.

Samar przygląda się kondycji rynku aut klasy premium. W czerwcu Polacy kupili i zarejestrowali 5 741 samochodów klasy premium, o 6,39 proc. mniej w porównaniu z majem tego roku oraz o 8,31 proc. mniej w zestawieniu z czerwcem roku ubiegłego. Na pozycji lidera najpopularniejszych marek aut segmentu premium w I półroczu było BMW przed Mercedesem i Audi.