Dealerski Przegląd Prasy: Będą nowe kary za kręcenie licznikiem auta?


Wraca sprawa karania za zaniżanie wartości przebiegu auta. Wcześniej władze uznawały, że obecne przepisy są wystarczające. „Po kolejnych poselskich interpelacjach Ministerstwo Sprawiedliwości analizuje możliwości wprowadzenia kar za fałszowanie przebiegu aut” – podaje na razie dość tajemniczo Interia. Czyżby nadchodziła zmiana przepisów?

„Motor” pisze o wzroście na rynku sprzedaży aut. W ciągu pięciu miesięcy 2017 r. zarejestrowano w Polsce 205 tys. nowych samochodów osobowych. To aż o 19,1 proc. więcej niż od stycznia do maja ubiegłego roku. W zestawieniu 20 najpopularniejszych marek tylko jedna notuje spadek popytu – Mazda (-4,7 proc.). Wśród pozostałych 19 rekordowy wzrost (+74 proc.) jest udziałem Fiata.

„Rzeczpospolita” analizuje z kolei wielkość polskiego rynku aut elektrycznych i hybrydowych, posiłkując się danymi Samaru. Zgodnie z nimi w okresie styczeń-maj 2017 r. zarejestrowano 7419 nowych samochodów hybrydowych, dwa razy więcej niż rok wcześniej, a ich rynkowy udział wzrósł z 2,13 do 3,62 proc. Od stycznia do maja 2017 r. sprzedaż aut z napędem czysto elektrycznym sięgnęła 134 sztuk. To 0,07 proc. całego polskiego rynku aut osobowych.