Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Będą dopłaty do zakupu aut na prąd?


Rząd wraca do pomysłu wprowadzenia dopłat do zakupu aut elektrycznych. „Rzeczpospolita” pisze, że według opublikowanego w czwartek projektu rozporządzenia Ministerstwa Energii dotyczącego warunków wsparcia ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, maksymalna wysokość dopłat do zakupu aut osobowych z napędem bateryjnym wyniesie 30 proc. kosztów samochodu, nie więcej jednak niż 36 tys. zł na jeden pojazd. Jeżeli samochód elektryczny miałby służyć do wykonywania usług komunalnych, wartość dofinansowania wzrosłaby do 150 tys. zł.

„Dziennik Gazeta Prawna” pisze o aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym w Polsce i o skutkach zmian przepisów podatkowych. Pismo podkreśla, że zakładane zrównanie różnych form użytkowania aut osobowych nie do końca się powiodło. Według nowych przepisów, leasing stwarza możliwość podwójnego uwzględnienia limitu 150 tys. zł – raz przy użytkowaniu auta na podstawie tej umowy, drugi raz – po wykupieniu pojazdu i wprowadzeniu go do ewidencji środków trwałych. Tymczasem sam zakup auta pozwala skorzystać z limitu tylko jednokrotnie.

Nissan informuje o zmianach kadrowych w swoich strukturach. Funkcję dyrektora polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe objęła Agnieszka Łyżwińska. Jako dyrektor polskiego oddziału Nissana będzie odpowiedzialna za całokształt działalności tej marki na polskim rynku.