Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: BAH rozwija sieć dealerską JLR


Serwis Money. pl informuje, że rośnie polska sieć sprzedaży Jaguara i Land Rovera. British Automotive Polska, będąca jednostką zależną British Automotive Holding, zawarła umowę dealerską i serwisową z firmą Bońkowscy British Auto z siedzibą w Szczecinie. Zgodnie z podpisaną umową począwszy od 1 września 2019 r. BBA będzie prowadzić sprzedaż i serwis samochodów JLR na terenie Szczecina.

Samar informuje o wynikach rejestracji z pierwszej dekady sierpnia. W tym czasie zarejestrowano 14 246 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, co oznacza spadek w porównaniu do ubiegłego roku o 22,4 proc.

Tymczasem Interia przygląda się wynikom rejestracji aut w Polsce z ubiegłego roku. Według raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na koniec 2018 roku na tysiąc osób przypadało w naszym kraju 590,5 pojazdów silnikowych (wymagających rejestracji). To o 14,5 pojazdu więcej niż przed rokiem. 452 z nich to samochody osobowe. W 2017 roku na tysiąc Polaków zarejestrowanych było 440 „osobówek”.