Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: BAH przedłużył współpracę z JLR


Zaczynamy od najnowszych informacji na temat zmiany warunków współpracy między British Automotive Holding a Jaguar Land Rover. JLR podjął decyzję o przedłużeniu o 8 miesięcy umowy importerskiej z British Automotive Polska (spółką z grupy British Automotive Holding). – Zgodnie z wolą naszego partnera zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy i będziemy realizować kontrakt do końca I kw. 2021 r. – mówi Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes BAH.

„Rzeczpospolita” pisze o problemach rynku aut elektrycznych: braku dopłat, wysokich cenach samochodów i drożejącym prądzie. Dziennik analizuje, że obecny kształt wsparcia, nawet już po wprowadzeniu dopłat, nie zrobi rynkowi dużej różnicy. „Z dopłat raczej nie skorzystają przedsiębiorcy. Ulgi nie będą stosowane w przypadku aut leasingowanych, a firmy korzystają przede wszystkim z samochodów w leasingu lub długoterminowym wynajmie” – wskazuje gazeta.

„Puls Biznesu” informuje, że z analizy danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców przeprowadzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji wynika, że w 2019 r. przybyło w Polsce ponad 1,016 mln nowych i sprowadzonych samochodów, ciągników i przyczep (analiza pomija rejestracje tymczasowe). W bazie pojawiło się blisko 800 tys. aut osobowych.