Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Ile aut w Polsce?


„Gazeta Bankowa” analizuje rozbieżności dotyczące liczby aut zarejestrowanych w naszym kraju. W artykule czytamy, że według danych MSWiA w 2015 r. liczba zarejestrowanych pojazdów w Polsce wynosiła 30 862 835, tymczasem liczba pojazdów posiadających aktualną polisę OC była wtedy o prawie 40 proc. niższa i wynosiła 18 730 328. Liczba pojazdów posiadających ważne badania techniczne była jeszcze niższa i wynosiła 16 359 231. „Może to oznaczać, że albo niemal połowa aut w Polsce jeździ po drogach nielegalnie, albo w rzeczywistości jest ich nieco ponad połowa tego, ile mówią statystyki…” – zauważa pismo.

„Mała szansa na nową inwestycję Daimlera w Polsce” – artykuł o takim tytule pojawił się dzisiaj w „Rzeczpospolitej”. Dziennik potwierdza tym samym wczorajsze doniesienia „Pulsu Biznesu”, według których niemiecki koncern zdecydował się na budowę nowego centrum logistycznego w Czechach, a nie w Polsce. Polska centrala Daimlera zwraca jednak uwagę, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Brytyjscy klienci Forda mają powody do radości. Interia informuje, że w zamian za zezłomowanie swojego dotychczasowego samochodu osobowego z silnikiem Diesla w wieku powyżej 8 lat brytyjscy klienci będą otrzymywać mają rabat w wysokości 4 tys. funtów, czyli blisko 19 tys. zł.