Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Ambitne plany FCA Poland


Instytut Samar publikuje wywiad z Markiem Kiszem, dyrektorem handlowym i członkiem zarządu FCA Poland. Koncern ma dobre wyniki i planuje modernizować sieć dealerską. – Do końca 2017 roku chcemy w pełni przeobrazić zewnętrzny i wewnętrzny wygląd autosalonów Fiata, Abartha, Fiata Professional, Alfy Romeo i Jeepa. W przypadku dwu ostatnich marek, do końca 2018 roku zostaną wybudowane trzy nowe obiekty. Wspomniane powyżej zmiany dotyczą również części serwisowej, szczególnie, jeśli chodzi o biuro obsługi klienta – zapowiada Marek Kisz.

Media podają dane ACEA na temat sprzedaży w Europie. „Od stycznia do listopada w Unii Europejskiej nabywców znalazło 13,5 mln samochodów. To o 7,1 proc. więcej niż w podobnym okresie przed rokiem” – informuje „Rzeczpospolita”. Nad Wisłą liderem pozostaje Skoda, która zanotowała wyjątkowo wysoki wzrost w listopadzie – o ponad 30 proc. w porównaniu z listopadem 2015. Czeska marka ma już 13,9 proc. udziału w rynku. Drugie miejsce dla Volkswagena – 4,1 tys. sztuk i wzrost o 22 proc.

Mercedes rządzi klasą premium – pisze zaś „Puls Biznesu”. „Koronę Mercedesowi odebrać mógłby tylko jakiś kataklizm — gdzieś musiałoby zgubić się 70 tys. samochodów, żeby rywale mogli marzyć o doskoczeniu do firmy ze Stuttgartu” – czytamy w dzienniku. Pismo informuje, że na początku grudnia Mercedes miał zdecydowaną przewagę nad swoimi głównymi rywalami — BMW wyprzedzał o ponad 69 tys., a należące do grupy Volkswagena Audi aż o prawie 180 tys. sprzedanych aut.