Wydarzenia

Dealerski Przegląd Prasy: Akcyza po nowemu


„Dziennik Gazeta Prawna” pisze o nowych doniesieniach na temat zmiany w przepisach dotyczących akcyzy. Według ostatnich informacji wysokość podatku ma być zależna jedynie od wieku auta i pojemności silnika. Trwają prace nad przygotowaniem projektu zmian prawnych.

„Rzeczpospolita” informuje, że firmy kupują coraz więcej aut, zarówno dostawczych, jak osobowych. We wrześniu na 32 653 nowe samochody osobowe po raz pierwszy zarejestrowane w Polsce, 71 proc. należało do firm. Dynamika wzrostu liczby rejestracji sięgnęła we wrześniu 18,5 proc., gdy w całym roku 22,8 proc. Rośnie też popularność wynajmu. Według badań Carefleet przeprowadzonych w drugim kwartale, co piąta mała i średnia firma korzysta z najmu długoterminowego – pisze dziennik.

UOKiK poinformował, że należąca do grupy PGA Polska spółka Bohemia Motors – dealerstwo Skody w Jankach koło Warszawy – złożyła wniosek w sprawie przejęcia części mienia należącego do spółki Fota-Groblewski z Gdańska.Powody podjęcia transakcji nie zostały ujawnione. „Być może chodzi tutaj o przełamanie monopolu Grupy Plichta na autoryzowaną sprzedaż i serwis samochodów Skoda w Trójmieście” – czytamy na portalu Moto3m.pl.