Księgowość

Na co NIE można przeznaczyć środków z dofinansowania?

Z perspektywy dealerskiego działu księgowości wyzwań związanych z subwencjami z PFR jest kilka. Pierwsze, być może najłatwiejsze, dotyczy samego uzyskania dofinansowania. Gdy jednak środki zostaną przyznane dealerowi, pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, na co można je przeznaczyć, a pokrycie jakich wydatków – przy wykorzystaniu tych pieniędzy – jest zabronione. Z pytań, które przesyłają nam dealerzy, wynika, że wątpliwości budzą też kwestie związane z przelaniem środków z PFR na inne konto firmy, np. rachunek walutowy. Już dziś księgowe i kadrowe zastanawiają się też, w jaki sposób będzie należało liczyć skalę redukcji zatrudnienia, która będzie miała decydujący wpływ na to, jaka część uzyskanej subwencji będzie podlegała umorzeniu. Zainteresowanie budzą również podatkowe aspekty subwencji z PFR, np. czy jej uzyskanie lub umorzenie będzie wiązało się z koniecznością wykazania przychodu podatkowego.

Do powyższych wątpliwości już dziś odnoszą się prowadzące czerwcowe szkolenie dla dealerskich działów księgowości i kadr – Małgorzata Sobońska-Szylińska i Maja Fabrowska. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej wideorozmowy z ekspertkami z firmy Gekko Taxens. Zdecydowanie więcej tematów związanych z poprawnym wykorzystaniem, rozliczeniem i zwrotem instrumentów antykryzysowych – nie tylko tych pochodzących z PFR – zostanie omówionych podczas najbliższego szkolenia online. Więcej informacji na jego temat znajduje się poniżej.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.