Wydarzenia

Dealerzy na niepodległość. Salony Kanclerz: Odświętny półmaraton


Salony Kanclerz, śląski dealer Opla, postawił na sportowe świętowanie 100-lecia niepodległej Polski. Wyjątkową rocznicę upamiętnił, współorganizując I Kanclerz Zabrze Półmaraton na 100 lat Niepodległości, który odbył się 1 listopada. Wydarzeniu towarzyszył ćwierćmaraton oraz bieg dzieci Uczestnicy półmaratonu stanęli przed nie lada wyzwaniem: do przebiegnięcia mieli dwie pętle po 10,55 km. Chętnych do uczczenia niecodzienne okazji w ultra aktywny sposób jednak nie brakowało – na starcie wszystkich biegów stanęło ponad 500 uczestników!

Nieprzypadkowo przez pierwsze trzy kilometry trasy półmaratonu biegaczy „prowadził” i motywował Opel Grandland X z Salonów Kanclerz. Udostępnienie tego auta na weekend wraz z pełnym bakiem, było bowiem nagrodą główną dla zwycięzcy biegu (zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn), ufundowaną przez dealera. Jeden z laureatów miał już przyjemność skorzystać z tej nagrody. Salony Kanclerz zasponsorowały także sportowe frotki na rękę każdego uczestnika biegu. Oprócz nich w zestawie startowym biegacze znaleźli m.in. kominy na szyję, bon do sklepu biegacza o wartości 50 zł i zestaw żeli na stawy. Mogli również nabyć koszulkę z nazwą biegu, przygotowaną specjalnie na to wydarzenie.

Po przebiegnięciu ponad 21-kilometrowego dystansu po asfaltowo-leśnym podłożu, na szyjach uczestników zawisły pamiątkowe medale. „Ponad 500 uczestników, biegi dzieci i dorosłych oraz niezapomniana atmosfera sprawiły, że na pewno na długo zapamiętamy ten dzień. Wszystkim uczestnikom gratulujemy – to była nie tylko świetna okazja, aby sprawdzić samego siebie i przekroczyć swoje granice, ale również, aby świętować ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień. Jesteśmy niesamowicie dumni, że mogliśmy być sponsorem tak fantastycznej inicjatywy” – podsumował wydarzenie dealer.