Wydarzenia

Dealerzy na niepodległość. KIA Korczyk: 100 skoków na 100-lecie


Dealer z Bielska-Białej wsparł niezwykle ambitne przedsięwzięcie. Grupa skoczków spadochronowych sekcji Aeroklubu Bielsko-Bialskiego z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postanowiła oddać… 100 skoków ze spadochronem. W ramach projektu „Skoki Stulecia” w ciąg zaledwie czterech dni (2-6 lipca) każdy z pięciu spadochroniarzy skoczył z samolotu 20 razy – i to w różnych częściach Polski.

Śmiałkowie lądowali m.in. na olsztyńskim lotnisku usytuowanym między jeziorami, przy ogromnym pomniku Chrystusa Króla w Świebodzinie czy na plaży w Kołobrzegu. Skoczkowie podkreślają, że projektu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc sponsorów, w tym firmy KIA Korczyk. Jak na dealera przystało, firma pomogła spadochroniarzom logistycznie, zapewniając samochód KIA Sorento. Białe auto – z biało-czerwoną mapą Polski na tylnej szybie – podróżowało po Polsce, towarzysząc załodze jako jej naziemne wsparcie. A dealer zapewnił nie tylko samochód – zadbał także, żeby bak SUV-a był na trasie cały czas pełny.

Wykonanie takiej liczby skoków, do tego w tak niedługim czasie, w oddalonych od siebie i nienawykłych do lądowania miejscach – to z pewnością wyczyn godny uznania. Na tym się jednak nie skończyło, bo 11 listopada odbyła się druga odsłona projektu „Skoki Stulecia”, którą również wsparła firma KIA Korczyk. Tym razem cała akcja rozegrała się na lotnisku Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, gdzie zgromadziło się prawie 40 skoczków oraz liczna publiczność. Gdy wybiła godz. 12.00, na lotnisku, tak jak w całej Polsce, rozbrzmiał odśpiewany przez wszystkich zebranych Mazurek Dąbrowskiego. Listopadowa pogoda niestety nie była łaskawa. Silny wiatr uniemożliwił oddanie wszystkich 100 skoków. Mimo drobnych niespodzianek samą inicjatywę uczczenia Święta Niepodległości „Skokami Stulecia” należy zaliczyć do sukcesów. A że była naprawdę niesztampowa, to w jej realizacji nie mogło zabraknąć firmy Korczyk, która inicjuje i włącza się w niestandardowe akcje nie od wczoraj.

Zobacz relację