Wydarzenia

Dealerzy na niepodległość. FordStore Germaz: Niepodległościowy przejazd


Nietuzinkowy, choć motoryzacyjny pomysł i zaangażowanie pracowników zaowocowały oryginalną inicjatywą firmy Germaz. Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości dealer już 9 listopada zorganizował „Przejazd Niepodległościowy” ulicami Wrocławia. Jego bohaterami były dwa auta z wrocławskiego salonu Germaz: biały Ford Focus RS oraz czerwony For Mustang GT (kolejność barw nieprzypadkowa). Samochody – przystrojone biało-czerwonymi flagami – odwiedziły pięć charakterystycznych i ważnych dla Wrocławia miejsc.

Z każdego z „przystanków” dealer prowadził na żywo wideorelację na swoim profilu na Facebooku i Instagramie. Fordy pozowały również do pamiątkowych zdjęć. Pierwszym z celów podróży aut dealera był wrocławski Rynek, jeden z największych rynków staromiejskich Europy. Później samochody można było zobaczyć przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim oraz wpisaną na Listę UNESCO wrocławską Halą Stulecia.

Następnie trasa przejazdu przebiegała przez Ostrów Tumski, najstarszą historyczną część Wrocławia, gdzie pojazdy zatrzymały się przed Archikatedrą Św. Jana Chrzciciela. Ostatnim punktem przejazdu biało-czerwonej samochodowej „reprezentacji” firmy Germaz był piłkarski Stadion Wrocław, na którym mecze rozgrywa miejscowy Śląsk, ale także piłkarska kadra Polski.

Akcja przypadła do gustu fanom dealera na Facebooku i Instagramie. Odświętne auta z zainteresowaniem podziwiali również ci, którym nadarzyła się okazja, by zobaczyć akcję na żywo na ulicach Wrocławia. Fajny przykład łączenia aktywności w social mediach z realną obecnością dealera w mieście.