Wydarzenia

Dealerzy na niepodległość. Auto Lellek Group: Samochodowy rekord Guinnessa


Z racji tego, że rocznica niezwykła, inicjatywy uświetniające stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj odbywały się przez cały 2018 rok. W nieszablonowy sposób jubileusz uczciła w Gliwicach Grupa Lellek. Dealer zorganizował w maju akcję utworzenia olbrzymiej polskiej flagi z… samochodów, w ramach próby bicia rekordu Guinnessa. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali posiadacze białych i czerwonych aut marek z Grupy Volkswagena: SEAT, Volkswagen, Audi, Skoda oraz Porsche. Do zaangażowania się w inicjatywę zachęcał również siatkarz reprezentacji Polski, mistrz świata Paweł Zatorski.

Akcja rozpoczęła się w sobotnie przedpołudnie na terenie stacji dealera w Gliwicach. Frekwencja dopisała. Białe i czerwone samochody utworzyły polską flagę na powierzchni 2 839 m2. Rekord został pobity! – To było dla nas ogromne przedsięwzięcie, ale nie wykluczamy, że podejmiemy rękawicę raz jeszcze – zapowiedzieli organizatorzy.

Możliwość uczestniczenia w biciu rekordu Guinnessa i okazja do spotkania miłośników motoryzacji to jednak nie jedyne atrakcje, które dealer zaplanował na ten dzień. Uczestników akcji obdarowano biletami na towarzyski mecz siatkówki reprezentacji Polski i Kanady, który wieczorem został rozegrany w katowickim Spodku. Biało-czerwone świętowanie trwało…

Zobacz relację